Ръчно гравирана стъклена бутилка "In vino veritas"
Духът на виното/The spirit of wine
Ароматното и силно тракийско вино било прочуто в целия свят, като дори самият Омир не пропуска да увековечи неговите качества.
Траките издигат в култ упойващата напитка, като създават легенди и вярвания, където бога на плодородието и веселието е и бога на виното.Те създават и традицията на Дионисиевите празници.
В този период, както в България така и по света (особено в Европа) християнската вяра стимулира допълнително вино производството. Нещо повече, църквата взема под свое покровителство това производство, особено по манастирите, а монасите са първите които започват да съхраняват питието в студените манастирски подземия.
В следствие на това възникват и парвите винарски изби, а българското винопроизводство се усъвършенства осезаемо. Виното е дар от Боговете духа на природата, духа на вярата, духа на човешката любов. Създателят е поверил този дух на хората за да ги превърне в истински източник на радост, мир и обич.
Благодаря ти Професоре/ Thank you Professor
Ръчно гравирана стъклена бутилка/ Hand engraved glass bottle
Със тази публикация искам да изразя своята безкрайна благодарност, към Човека, лекаря, Професор Сапунджиев Варна.
Всеки в своя живот изпада в критични моменти, всеки се нуждае в тези моменти от помощ и подкрепа и тогава най-важното е тази помощ да се получи от компетентният и точен специалист.
Благодаря Професоре !
Ръчно гравирана бутилка - "Наслука"
Хубаво е когато човек има любимо занимание. А още по-хубаво е, когато това занимание ти носи и ползи.
Риболовът е спорт, хоби, професия и препитание.
" Наслука" на юбиляра и в живота.
Това гласи всеизвестната латинска поговорка
''Mens sapa in corpore sano''
Много подходящи думи за настоящия случай.
Рождество Христово - ръчно гравирана стъклена бутилка.
Червеното вино е един от символите на празника.
Представям ви бутилка червено вино с чаши, които изработих за подарък на близки хора по случай настоящите празници.
Ръчно гравирана стъклена бутилка /Hand engraved glass bottle
Коментари зад гърба / Comments behind the back
На село на пейката пред портата са седнали две баби и одумват, де що мине
Покрай тях минава девойка отивайки за хляб.
- Миче, ти чийо си? - Пита едната баба.
-На Баба Недка - дето живее на улица Любен Каравелов в горната махала...
- Ааа, баби, хубаву ...
Ден втори: момичето пак отива за хляб.
- Миче, ти чийо си ?- Този път го пита другата баба.
- На Баба Недка - дето живее на улица Любен Каравелов в горната махала...
-А, баби, хубу, хубуу ...
Ден трети, бабите седят на пейката, а момичето отново отива за хляб.
- Миче, ти чийо си? Пита първата баба.
- На Майка си и на Баща си съм. Отговаря малко отегчено момичето и отминава.
- Уууу ! Туй Недкиното - много устато мааа ... цъкат с език и клатят с глава
двете баби и започват да разнищват целия род на момичето, та чак
до девето коляно.